Nästa artikel
Volvo V60 som Cross Country
Nyheter

Volvo V60 som Cross Country

Publicerad 23 februari 2018
Volvo V60 Cross Country. Illustration: Vi Bilägare
Vi Bilägares illustratör låter fantasin skena och pennan flöda. Så här skulle V60 i terrängversion kunna se ut.

 

Ämnen i artikeln

Kommentarer

+ Visa äldre kommentarer (3)
#4 • Uppdaterat: 2018-02-23 21:31
Stefan Eriksson

S60:an på bilden är jättefräck, en av de snyggaste sedaner som jag sett i alla fall sedd från sidan-hoppas att bilden är någorlunda identisk med den riktiga bilen. Tyvärr behöver jag kombi och är inte beredd att betala så mycket för en bil som en Volvo kostar-det finns väldigt bra bilar för mindre pengar.

#5 • Uppdaterat: 2018-02-26 10:42
äggfoten

Den här har mycket bättre proportioner än V/S90. Om kvaliteten är lyft så blir det en storsäljare, det blir det iofs säkert ändå. Men inte för mig. mest pga deras usla rening på dieseln, digitala panelerna vilket jag avskyr.

#6 • Uppdaterat: 2018-02-26 13:33
knuttes

Jag längtar tills nya s60 kommer , man är så uttråkad på alla högbyggen eller schabrak som jag kallar dom,ser fram mot en snygg sedan.

Missa inget från Vi Bilägare

Genom att anmäla dig godkänner du OK-förlagets personuppgiftspolicy.